Foto // Reconstrucția parcului din orașului Nisporeni prinde contur

Potrivit unui mesaj al Primarului orașului Nisporeni, Grigore Robu, finalizarea primei etape de reconstrucție a parcul din orașul Nisporeni prinde contur.„Zilele acestea am verificat mersul lucrarilor de construcții în parc.

Pe zi ce trece vedem un progres la acest obiect de constructii mult așteptat de către locuitorii orașului nostru. 

O veste bună este ca Ambasada Germaniei în Moldova, prin intermediul FISM-ului a aprobat alocarea a încă peste 200 de mii lei pentru lucrările de pavaj în parcul din Nisporeni . 

Construim cu drag pentru orașul nostru”.

Amintim că pentru prima etapă, amenajarea pavajului, au fost planificate aproape patru milioane de lei, dintre care trei milioane de lei oferiți sub formă de grant de către Ambasada Germaniei în Republica Moldova, iar restul din bugetul local.

În celelalte două etape ale proiectului, locul de agrement va fi iluminat dar și amenajat cu toate cele necesare.

Galerie Foto:

Imagen: 3

  • Descargar Imagen
  • Comentar Imagen
  • « Anterior
  • Siguiente »


  • %d blogeri au apreciat: