Lista candidaților la funcția de primar în localitățile din raionul Nisporeni

Lista candidaților înregistraţi pentru funcţia de primar la alegerile locale generale din 20 octombrie 2019 în circumscripția electorală raională Nisporeni, nr. 23, cu excepția orașului Nisporeni


Circum.

nr. 23

PRIMAR
(Nume/Prenume) (de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Nr. și data hotărîrii de înregistrare
Comuna Bălănești Pîrțac Grigore Partidul Democrat din Moldova Nr.6 din 17.09.2019
Chirtoacă Grigorii Blocul ACUM platforma DA și PAS Nr.9 din 19.09.2019C
Satul Bălăurești Carp Ion Partidul Democrat din Moldova Nr.6 din 18.09.2019
Buza Pavel Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.10 din 18.09.2019
Ionel Alexandru PP Partidul Verde Ecologist Nr.11 din 18.09.2019
 

Satul Bărboieni

Croitoru Silvia Partidul Democrat din Moldova Nr.6 din 16.09.2019
Bolohan Constantin Partidul Socialiștilor din Republica Moldova Nr.7 din 16.09.2019
Munteanu Gavril Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.8 din 16.09.2019
 

Comuna Boldurești

Miron Vasile Partidul Democrat din Moldova Nr.6 din 13.09.2019
Porțevschi Vasile Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.9 din 20.09.2019
Ciochină Nicanor Candidat independent Nr.10 din 20.09.2019
Satul Bolțun Ciobanu Valeriu Partidul Democrat din Moldova Nr.6 din 16.09.2019
Condurache Valentin Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.10 din 24.09.2019
Comuna Brătuleni Chercheja Nicolae Partidul Democrat din Moldova Nr.6 din 12.09.2019
Galea Mariana Candidat Independent Nr.8 din 19.09.2019
 

Satul Bursuc

Rusu Victor Partidul Democrat din Moldova Nr.14 din 17.09.2019
Cozer Ion Partidul Socialiștilor din Republica Moldova Nr.19 din 18.09.2019
Ciubotaru Ion Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.21din 19.09.2019
 

Satul Călimănești

Mihailenco Andrei Partidul Democrat din Moldova Nr.6 din 14.09.2019
Muntean Nicolae Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.7 din 17.09.2019
 

Comuna Ciorești

Axenti Xenia Partidul Democrat din Moldova Nr.5 din 15.09.2019
Guțu Valeriu Partidul Liberal Democrat din Moldova Nr.10 din 24.09.2019
 

Comuna Ciutești

Stamati Iurie Partidul Democrat din Moldova Nr.5 din 17.09.2019
Țernă Sergiu Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.7 din 22.09.2019
 

Satul Cristești

Bocșănean Anatolie Partidul Socialiștilor din Republica Moldova Nr.5 din 12.09.2019
Secrieru Alexei Partidul Democrat din Moldova Nr.6 din 14.09.2019
Stavschi Valentin Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.7 din 18.09.2019
Satul Grozești Grigoriev Valerii Partidul Socialiștilor din Republica Moldova Nr.4/1 din 18.09.2019
Tofan Serghei Partidul Democrat din Moldova Nr.4/2 din 18.09.2019
Mitrofan Svetlana Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.4/4 din 18.09.2019
 

Comuna Iurceni

Bocan Ion Partidul Democrat din Moldova Nr.3 din 13.09.2019
Artene Iulia Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.5 din 23.09.2019
Comuna Marinici Croitoru Ion Partidul Unității Naționale Nr.4 din 11.09.2019
Veleșco Vitalie Partidul Democrat din Moldova Nr.5 din 11.09.2019
Stratulat Anatolie Partidul Socialiștilor din Republica Moldova Nr.6 din 12.09.2019
Ciobanu Constantin Candidat Independent Nr.7 din 17.09.2019
   Echim Serghei Blocul ACUM Platforma DA și PAS          Nr.8 din          18.09.2019
 

Satul Milești

Poncescu Tatiana Partidul Socialiștilor din Republica Moldova Nr.6 din 15.09.2019
Talpă Vasile Partidul Nostru Nr.8 din 15.09.2019
Leucă Petru Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.10 din 18.09.2019
Vîrlan Radu Partidul Democrat din Moldova Nr.12 din 19.09.2019
Comuna Seliște

 

 

Scutelnic Ion Partidul Socialiștilor din Republica Moldova Nr.5 din 12.09.2019
Ivanov Victor Partidul Democrat din Moldova Nr.6 din 12.09.2019
Batîr Ion Blocul ACUM platforma DA și PAS Nr.8 din 18.09.2019
Popescu Ion Candidat Independent Nr.9 din 20.09.2019
Satul Soltănești Vasilache Nicolae Partidul Democrat din Moldova Nr.6 din 12.09.2019
Beschieru Rodica Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.9 din 19.09.2019
Comuna Șișcani Bodean Vladimir Partidul Democrat din Moldova Nr.4/1 din 13.09.2019
Cibotaru Lilia  Partidul Socialiștilor din Republica Moldova Nr.4/3 din 13.09.2019
Căldăraru Andrei Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.5/1 din 18.09.2019
 

 

Comuna Valea-Trestieni

Cănănău Grigore Partidul Democrat din Moldova Nr.5 din 18.09.2019
     Poghirca Vasile Partidul Socialiștilor din Republica Moldova Nr.6 din 18.09.2019
     Guidea Marin Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.10 din 20.09.2019
Popescu Vitalie Partidul Unității Naționale Nr.14 din 25.09.2019
Comuna Vărzărești

 

Ungureanu Constantin Partidul Democrat din Moldova Nr.5 din 18.09.2019
Dobrojanu Ana Partidul Socialiștilor din Republica Moldova Nr.7 din 18.09.2019
Dînga Cătălina Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.9 din 18.09.2019
     Mărgineanu Grigore Partidul Popular European din Moldova         Nr.11 din              19.09.2019
      Lupei Serghei      Candidat Independent         Nr.15 din               24.09.2019
     Lupu Gheorghe PP Partidul Verde Ecologist         Nr.17 din               24.09.2019
Dragan Ștefan Candidat Independent Nr.19 din 24.09.2019
 

Satul Vânători

Lazăr Ecaterina Partidul Democrat din Moldova Nr.7 din 18.09.2019
Dodi Grigore Partidul Socialiștilor din Republica Moldova Nr.8 din 18.09.2019
Ursachi Iacob Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.12 din 26.09.2019
 

Satul Zberoaia

Guțuțui Dinu Partidul Democrat din Moldova Nr.4 din 17.09.2019
Golubov Valeriu Blocul ACUM Platforma DA și PAS Nr.6 din 18.09.2019