Lista candidaților la funcția de primar în localitățile din raionul Călărași

Lista candidaților înregistraţi pentru funcţia de primar la alegerile locale generale din 20 octombrie 2019 în circumscripția electorală raională Călărași, nr. 9, cu excepția orașului Călărași:


Denumirea

Circumscripției

PRIMAR
(Nume/Prenume) Desemnat / Formațiunea

Nr. și data hotărîrii de înregistrare

Comuna Bahmut Bădărău Radion PSRM nr.4 din 12.09.2019
Godea Igor PDM nr.7 din 20.09.2019
Satul Bravicea Boțan Vasile PSRM nr.07 din 15.09.2019
Iurco Serghei PDM nr.08 din 15.09.2019
Ionel Alexandru PLDM nr.09 din 15.09.2019
Cogîlnicean Antonina ȘOR nr.10 din 15.09.2019
Zatic Alexei BE ”ACUM” nr.11 din 25.09.2019
Comuna Buda Timofte Tatiana PSRM nr.3 din 14.09.2019
Iurcu Nicolae BE ”ACUM” nr.6 din 18.09.2019
Bodea Vasile PDM nr.7 din 24.09.2019
Satul Căbăiești Crudu Vasile PSRM nr.4 din 18.09.2019
Tofan Andrei BE ”ACUM” nr.6 din 19.09.2019
Comuna Dereneu Doruș Nina PDM nr.4 din 15.09.2019
Revenco Vasile PSRM nr.6 din 15.09.2019
Znacovan Larisa ȘOR nr.8 din 24.09.2019
Oaserele Elena BE ”ACUM” nr.10 din 24.09.2019
Satul Frumoasa Movileanu Gheorghe PLDM nr.4 din 13.09.2019
Ceban Vera ȘOR nr.6 din 13.09.2019
Olaru Larisa PDM nr.8 din 17.09.2019
Buruiană Viorel PSRM nr.10 din 18.09.2019
Satul Hirova Javelea Anton PSRM nr.6 din 15.09.2019
Gheorghiță Felicia PDM nr.8 din 15.09.2019
Mereuță Ion BE ”ACUM” nr.10 din 21.09.2019
Oaserele Valeriu PUN nr.12 din 21.09.2019
Comuna Hârjauca Manoil Vasile PSRM nr.3 din 17.09.2019
Suman Adrian BE ”ACUM” nr.6 din20.09.2019
Satul Hoginești Poștaru Constantin BE ”ACUM” nr.7 din 20.09.2019
Breahnă Maria ȘOR nr.9 din 20.09.2019
Satul Horodiște David Viorel PSRM nr.3 din 16.09.2019
Ciobanu Petru BE ”ACUM” nr.5 din 19.09.2019
Damian Constantin USB nr.7 din 23.09.2019
Satul Meleșeni Roșca Tatiana BE ”ACUM” nr.11 din 23.09.2019
Zubcu Valeriu PDM nr. 13 din 23.09.2019
Satul Nișcani Stăvilă Pavel PLDM nr.5 din 19.09.2019
Elisei Ion BE ”ACUM” nr.7 din 21.09.2019
Burcă Veronica ȘOR nr.10 din 24.09.2019
Sorici Petru PDM nr.12 din 25.09.2019
Comuna Onișcani Grecu Gheorghe PDM nr.04 din 15.09.2019
Morari Vitalie PSRM nr.05 din 15.09.2019
Buga Lilia ȘOR nr.08 din 18.09.2019
Satul Păulești Stăvilă Mariana PSRM nr.6 din 13.09.2019
Pecica Valeriu ȘOR nr.8 din 16.09.2019
Ciobanu Mihail PDM nr.10 din 16.09.2019
Baier Ion BE ”ACUM” nr.12 din 19.09.2019
Prunici Ion USB nr.13 din 23.09.2019
Satul Peticeni Pruteanu Nicanor PSRM nr.6 din 15.09.2019
Apostol Petru PDM nr.10 din 24.09.20
Șpac Sergiu BE ”ACUM” nr.11 din 24.09.20
Satul Pitușca Pavlov Eudochia PUN nr.05 din 16.09.2019
Tataru Vasile PSRM nr.03 din 16.09.2019
Zaharia Gheorghe PDM nr.07 din 17.09.2019
Patic Mihail ȘOR nr.9 din 19.09.2019
Roșca Valerian BE ”ACUM” nr.11 din 23.09.2019
Lozovan Ionila PLM nr.13 din 24.09.2019
Satul Pîrjolteni Gadîmba Filip PSRM nr.3 din 13.09.2019
Avornic  Olga ȘOR nr.5 din 19.09.2019
Stăvilă Vasile BE ”ACUM” nr.7 din 20.09.2019
Comuna Răciula Mutu Tudor PDM nr.3 din 13.09.2019
Danu Petru PSRM nr.5 din 13.09.2019
Tudoreanu Vasile PLDM nr.7 din 13.09.2019
Chiminjir Tamara nr.9 din 15.09.2019
David Pavel PUN nr.11 din 16.09.2019
David Maria BE ”ACUM” nr.13 din 18.09.2019
Satul Rădeni Cigulea  Vera PDM nr.9 din 15.09.2019
Casian  Oleg PSRM nr.10 din 15.09.2019
Lobodă  Vasile ȘOR nr.11 din 15.09.2019
Stăvilă  Ion BE ”ACUM” nr.14 din 17.09.2019
Satul Sadova Susarenco Vladimir independent nr.3 din 13.09.2019
Anghel Tudor independent nr.4 din 13.09.2019
Comuna Săseni Baicu Mihail PDM nr.4 din 15.09.2019
Enachi Ana ȘOR nr.6 din 15.09.2019
Bozu Pavel USB nr.10 din 20.09.2019
Aga Sofia BE ”ACUM” nr.8 din 20.09.2019
Comuna Sipoteni Bragoi Vasile PSRM nr.4 din 15.09.2019
Rața Vasile PDM nr.5 din 19.09.2019
Rău Ilie PUN nr.7 din 22.09.2019
Țîcu Alexandru BE ”ACUM” nr.9 din 23.09.2019
Satul Temeleuți Aga Viorica PSRM nr.9 din 13.09.2019
Plop Parascovia ȘOR nr.10 din 18.09.2019
Prunici Tudor BE ”ACUM” nr.12 din 19.09.2019
Țurcanu Zinaida PDM nr. 18 din 24.09.2019
Spinei Vadim independent nr.16 din 23.09.2019
Comuna Tuzara Vîlcu Constantin PSRM nr.5 din 15.09.2019
Nichita Ion PUN nr.9 din 17.09.2019
Lozinschii Vasile PDM nr.7 din 16.09.2019
Rîpă Ion PLDM nr.11 din 18.09.2019
Baciuc Ana ȘOR nr.13 din 19.09.2019
Mudric Ilie USB nr.15 din 19.09.2019
Burghelea Ludmila BE ”ACUM” nr.18 din 21.09.2019
Comuna Țibirica Iurcu Ion PSRM nr.5 din 13.09.2019
Bordei Marin PLDM nr.7 din 18.09.2019
Bordei Svetlana ȘOR nr.9 din 18.09.2019
Prascurov Iacob BE ”ACUM” nr.11 din 23.09.2019
Vieru Elena PDM nr.13 din 23.09.2019
Satul Vălcineț Curmei Gheorghe PSRM nr.3 din 12.09.2019
Chicu Svetlana PDM nr.6 din 17.09.2019
Curmei Alexandru PUN nr.9 din 23.09.2019
Sîli Ion BE ”ACUM” nr.12 din 23.09.2019
Satul Vărzăreștii Noi Moisei Grigore PSRM nr.3 din 16.09.2019
Dulghieru Vasile ȘOR nr.5 din 16.09.2019
Oanța Gheorghe BE ”ACUM” nr.7 din 19.09.2019