Lista candidaților la funcția de consilier în localitățile din raionul Nisporeni

Lista candidaților înregistraţi pentru funcţia de consilier la alegerile locale generale din 20 octombrie 2019 în circumscripția electorală raională Ungheni, nr. 23, cu excepția consiliului orășenesc și raional Nisporeni


CECER NISPORENI nr. 23

Denumirea

Circumscripției

CONSILIERI

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărîrii de înregistrare

Comuna Bălănești 1. Partidul Democrat din Moldova 12 candidați Nr.7 din 17.09.2019
2. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 7 candidați Nr.8 din 18.09.2019
3. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 11 candidați Nr.10 din 19.09.2019
Satul Bălăurești 1. Partidul Democrat din Moldova 11 candidați Nr.6 din 18.09.2019
2. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 6 candidați Nr.7 din 18.09.2019
3. Buza Leon(Candidat Independent) Nr.8 din 18.09.2019
4. Bătrînu Gheorghe(Candidat Independent) Nr.9 din 18.09.2019
5. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 9 candidați Nr.10 din 18.09.2019
6. PP Partidul Verde Ecologist 12 candidați Nr.11 din 18.09.2019
Satul Bărboieni 1. Partidul Democrat din Moldova 16 candidați Nr.6 din 16.09.2019
2. Partidul Socialiștilor din republica Moldova 11 candidați Nr.7 din 16.09.2019
3. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 10 candidați Nr.8 din 19.09.2019
Comuna Boldurești 1. Partidul Democrat din Moldova 15 candidați Nr.5 din 13.09.2019
2. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 11 candidați Nr.11 din 20.09.2019
3. Partidul Unității Naționale 10 candidați Nr.12 din 20.09.2019
Satul Bolțun 1. Partidul Democrat din Moldova 11 candidați Nr.7 din 20.09.2019
2. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 6 candidați Nr.11 din 24.09.2019
Comuna Brătuleni 1. Partidul Democrat din Moldova 14 candidați Nr.6 din 12.09.2019
2. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 13 candidați Nr.9 din 19.09.2019
Satul Bursuc 1. Partidul Democrat din Moldova 11 candidați Nr.15 din 17.09.2019
2. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 13 candidați Nr.20 din 18.09.2019
3. Blocul ACUM Platorma DA și PAS 8 candidați Nr.22 din 19.09.2019
Satul Călimănești 1. Partidul Democrat din Moldova 9 candidați Nr.6/1 din 14.09.2019
2. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 10 candidați Nr.7/1 din 17.09.2019
3. Partidul Unității Naționale 5 candidați Nr.8 din 19.09.2019
Comuna Ciorești 1. Partidul Democrat din Moldova 15 candidați Nr.6 din 15.09.2019
2. Partidul Liberal Democrat din Moldova 13 candidați Nr.11 din 24.09.2019
3. Movileanu Serghei(candidat independent) Nr.12 din 24.09.2019
4. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 12 candidați Nr.13 din 24.09.2019P
5. Luca Luminița(candidat independent) Nr.7 din 19.09.2019
Comuna Ciutești 1. Partidul Democrat din Moldova 12 candidați Nr.6 din 17.09.2019
2. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 13 candidați Nr.8 din 22.09.2019
Satul Cristești 1. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 9 candidați Nr.5 din 12.09.2019
2. Partidul Democrat din Moldova 12 candidați Nr.6 din 14.09.2019
3. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 9 candidați Nr.7 din 18.09.2019
Satul Grozești 1. Partidul Democrat din Moldova 12 candidați Nr.4/3 din 18.09.2019
2. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 11 candidați Nr.4/5 din 18.09.2019
3. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 7 candidați Nr.6/2 din 24.09.2019
4. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 7 candidați Nr.6/1 din 24.09.2019
Comuna Iurceni 1. Partidul Democrat din Moldova 13 candidați Nr.4 din 13.09.2019
2. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 7 candidați Nr.6 din 23.09.2019
3. Partidul Unității Naționale 7 candidați Nr.7 din 23.09.2019
Comuna Marinici 1. Partidul Unității Naționale 9 candidați Nr.4 din 11.09.2019
2. Partidul Democrat din Moldova 13 candidați Nr.5 din 11.09.2019
3. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 7 candidați Nr.6 din 12.09.2019
4. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 9 candidați Nr.8 din 18.09.2019
Satul Milești 1. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 14 candidați Nr.6 din 15.09.2019
2. Partidul Nostru 12 candidați Nr.8 din 18.09.2019
3. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 17 candidați Nr.10 din 19.09.2019
4. Partidul Democrat din Moldova 15 candidați Nr.12 din 19.09.2019
5. Damir Petru(Candidat Independent) Nr.13 din 19.09.2019
6. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 7 candidați Nr.14 din 19.09.2019
Comuna Seliște 1. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 11 candidați Nr.5 din 12.09.2019
2. Partidul Democrat din Moldova 15 candidați Nr.6 din 12.09.2019
3. Blocul ACUM Platforma Da și PAS 13 candidați Nr.8 din 18.09.2019
4. Popescu Ion(candidat independent) Nr.9 din 20.09.2019
Satul Soltănești 1. Partidul Democrat din Moldova 14 candidați Nr.6 din 12.09.2019
2. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 8 candidați Nr.7 din 12.09.2019
3. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 12 candidați Nr.9 din 19.09.2019
Comuna Șișcani 1. Partidul Democrat din Moldova 13 candidați Nr.4/2 din 13.09.2019
2. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 7 candidați Nr.4/4 din 13.09.2019
3. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 15 candidați Nr.5/2 din 18.09.2019
Comuna Valea-Trestieni 1. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 10 candidați Nr.7 din 18.09.2019
2. Partidul Democrat din Moldova 14 candidați Nr.8 din 18.09.2019
3. Blocul ACUM  Platforma DA și PAS 11 candidați Nr.11 din 20.09.2019
4. Partidul Unității Naționale 9 candidați Nr.15 din 25.09.2019
Comuna Vărzărești 1. Partidul Democrat din Moldova 12 candidați Nr.6 din 18.09.2019
2. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 10 candidați Nr.8 din 18.09.2019
3. Blocul ACUM platforma DA și PAS 12 candidați Nr.10 din 18.09.2019
4. Partidul Popular European din Moldova 8 candidați Nr.12 din 19.09.2019
5. Botez Tudor (candidat independent) Nr.13 din 19.09.2019
   6. Trifan Andrei (candidat independent) Nr.14 din 19.09.2019
   7. Lupei Serghei (candidat independent) Nr.16 din 24.09.2019
   8. Partidul Verde Ecologist 8 candidați Nr.18 din 24.09.2019
   9. Dragan Ștefan (candidat independent) Nr.20 din 24.09.2019
  10. Partidul Unității Naționale 9 candidați Nr.21 din 24.09.2019
  11. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 8 candidați Nr.22 din 24.09.2019
  12. Lupu Ion (candidat independent) Nr.23 din 24.09.2019
Satul Vînători 1. Partidul Democrat din Moldova 14 candidați Nr.7 din 18.09.2019
2. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 8 candidați Nr.8 din 18.09.2019
3. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 9 candidați Nr.12 din 26.09.2019
Satul Zberoaia 1. Partidul Democrat din Moldova 13 candidați Nr.5 din 17.09.2019
2. Blocul ACUM Platforma DA și PAS 13 candidați Nr.6 din 18.09.2019

Informația a fost accesată de pe pagina Comisiei Electorale Centrale la 1 octombrie 2019.