Lista candidaților la funcția de primar în localitățile din raionul Ungheni

Lista candidaților înregistraţi pentru funcţia de primar la alegerile locale generale din 20 octombrie 2019 în circumscripția electorală raională Ungheni, nr. 35, cu excepția municipiului Ungheni


Denumirea

Circumscripției

PRIMAR
(Nume/Prenume) (de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Nr. și data hotărîrii de înregistrare

Orașul Cornești

 

Filimon Oleg Partidul Popular din Republica Moldova HCECE Nr. 7 din 17.09.2019
Lacusta Serghei Partidul Socialiștilor din Republica Moldova HCECE Nr. 8 din 17.09.2019
Vatamaniuc Ivan Partidul Comuniștilor din Republica Moldova HCECE Nr. 12  din 23.09.2019
Buga Vera Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 13  din 23.09.2019
Comuna Agronomovca Negară Valeriu Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 4 din 17.09.2019
Revneac Ivan Partidul Comuniștilor din Republica Moldova HCECE Nr. 6 din 17.09.2019
Baraniuc Gheorghi Partidul Politic ȘOR HCECE Nr. 8 din 23.09.2019
Grosu Vasile Partidul Socialiștilor din Republica Moldova HCECE Nr. 10 din 20.09.2019
Comuna Alexeevca Bujor Vitalie Partidul Socialiștilor din Republica Moldova HCECE Nr. 10 din 17.09.2019
Rusu Stela Partidul Comuniștilor din Republica Moldova HCECE Nr. 8  din 17.09.2019
Costru Lidia Partidul Politic ȘOR HCECE Nr. 6 din 17.09.2019
Bobeica Petru Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 11 din 18.09.2019
Ciubotaru Nelea Partidul Politic Partidul Nostru HCECE Nr. 13 din 19.09.2019
Hanganu Ion Blocul Electoral ACUM platforma DA și PAS HCECE Nr. 15 din 19.09.2019
Comuna Boghenii Noi Filipovici Gheorghe Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 6 din 12.09.2019
Nicula Igor Partidul Politic ȘOR HCECE Nr. 7 din 12.09.2019
Margarint Gheorghe Andrei Partidul Socialiștilor din Republica Moldova HCECE Nr. 13 din 20.09.2019
Margarint Gheorghe Ştefan Blocul Electoral ACUM platforma DA și PAS HCECE Nr. 14 din 20.09.2019
Comuna Buciumeni Ciornea Ilie Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 5 din 16.09.2019
Petriciuc Filip Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 6 din 16.09.2019
Purcel Maria Blocul Electoral ACUM platforma DA și PAS HCECE Nr. 9 din 17.09.2019
Satul Bumbăta Mistreanu Mihail Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 6 din 12.09.2019
Cepoi Victor Partidul Politic Acţiunea Democratică HCECE Nr. 8 din 16.09.2019
Sajin Veaceslav Partidul Liberal Democrat din Moldova HCECE Nr. 10 din 19.09.2019
Paladi Dumitru Blocul Electoral ACUM platforma Da și PAS HCECE Nr. 11 din 19.09.2019
Rotaru Ion Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 12 din 19.09.2019
Satul Bușila Toderică Valeriu Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 4 din 17.09.2019
Dîrzu Aurica Partidul Politic ȘOR HCECE Nr. 6 din 17.09.2019
David Natalia Partidul Politic Partidul Nostru HCECE Nr. 8 din 18.09.2019
Vetrici Adela Blocul Electoral ACUM platforma Da și PAS HCECE Nr. 10 din 18.09.2019
Patraşcu Rodica Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 16 din 20.09.2019
Coliban Constantin Partidul Comuniştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 12 din 20.09.2019
Vîrlan Igor Partidul Politic Democraţia Acasă HCECE Nr. 14 din 20.09.2019
Satul Cetireni Popovici Eugeniu Partidul Politic Democraţia Acasă HCECE Nr. 3 din 17.09.2019
Carp Ion Partidul Comuniştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 5 din 17.09.2019
Gorincioi Teodor Blocul Electoral ACUM platforma Da și PAS HCECE Nr. 7 din 23.09.2019
Dicusar Ana Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 9 din 23.09.2019
Zdarciuc Mihail Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 11 din 23.09.2019
Satul Chirileni Stoica Iurie Blocul Electoral ACUM platforma Da și PAS HCECE Nr. 7 din 17.09.2019
Muduc Serghei Partidul Comuniştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 10 din 19.09.2019
Vultur Grigore Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 11 din 19.09.2019
Comuna Cioropcani Robuleţ Victor Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 3 din 16.09.2019
Chivirica Petru Partidul Politic ȘOR HCECE Nr. 5 din 16.09.2019
Rusu Vitalie Blocul Electoral ACUM platforma Da și PAS HCECE Nr. 7 din 18.09.2019
Amariţe Raisa Partidul Comuniştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 9 din 18.09.2019
Gonceariuc Svetlana Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 11 din 18.09.2019
Ghebos Alexei candidat independent HCECE Nr. 14 din 23.09.2019
Comuna Condrătești Zgureanu Ştefan Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 6  din 11.09.2019
Negară Ecaterina Partidul Comuniştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 8  din 13.09.2019
Bodrug Ion Blocul Electoral ACUM platforma Da și PAS HCECE Nr. 10 din 16.09.2019
Cesnacov Alexandru Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 13 din 19.09.2019
Satul Cornești Morari Valeriu Partidul Democrat din Moldova HCECE nr. 2/1 din 17.09.19
Popovici Vladimir Partidul Comuniştilor din Republica Moldova HCECE nr. 3/2 din 17.09.19
Botnaru Valentin Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE nr. 3/3 din 17.09.19
Gherman Liudmila Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE nr. 3/1 din 17.09.19
Satul Cornova Roşca Ştefan candidat independent HCECE nr. 3  din 15.09.2019
Satul Costuleni Gurău Sorin Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 5 din 16.09.2019
Gălușcă Ion Partidul Acțiunea Democratică HCECE Nr. 10 din 23.09.2019
Rudicov Andrei Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 17  din 24.09.2019
Cladicov Anatolie Partidul Unităţii Naţionle HCECE Nr. 15  din 24.09.2019
Ciocan Gheorghe Partidul Comuniştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 19  din 25.09.2019
Comuna Florițoaia Veche Haliplii Ion Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 2 din 13.09.2019
Mărgărint Sergiu Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 4 din 14.09.2019
Darii Anatolii Partidul Politic ŞOR HCECE Nr. 7 din 14.09.2019
Cucu Ruslan Partidul Comuniştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 8 din 16.09.2019
Damian Nina Blocul Electoral ACUM platforma Da și PAS HCECE Nr.12 din 16.09.2019
Cucu Nicolae Partidul Liberal Democrat din Moldova HCECE Nr. 14 din 16.09.2019
Savva Galina Partidul Unităţii Naţionle HCECE Nr. 16 din 19.09.2019
Comuna Hîrcești Sîrbu Tatiana Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 5 din 19.09.2019
Ştirbu Mihail Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 7 din 19.09.2019
Medviţchi Eugenia Partidul Comuniştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 10 din 19.09.2019
Comuna Măcărești Pîntea Iacob Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 4  din 13.09.2019
Beşliu Lilea Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE Nr. 6  din 19.09.2019
Nastas Iraida Partidul Politic ŞOR HCECE Nr. 8/1  din 19.09.2019
Toma Ion Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 9  din 19.09.2019
Manciu Sergiu candidat independent HCECE Nr. 13 din 19.09.2019
Burlacu Ion Partidul Unităţii Naţionale HCECE Nr.10/1 din 19.09.2019
Profor Mihail Partidul Comuniștilor din Republica Moldova HCECE Nr. 11 din 19.09.2019
Satul Măgurele Popa Aurel Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE Nr. 7  din 20.09.2019
Ştirbu Iulius Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 8  din 20.09.2019
Caldare Andrei Partidul Unităţii Naţionale HCECE Nr. 9  din 20.09.2019
Comuna Mănoilești Grosu Valentina Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 4  din 20.09.2019
Brînză Petru Partidul Comuniştilor din Moldova HCECE Nr. 6  din 20.09.2019
Cojocari Ivan Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE Nr. 8  din 20.09.2019
Cîniţa Nicolae Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 11 din 23.09.2019
Comuna Morenii Noi Lincovscaia Valentina Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 6  din 16.09.2019
Brînza Ion Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 7  din 18.09.2019
Satul Năpădeni Arteomov Maria Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 4  din 12.09.2019
Mardare Nicolae Partidul Politic ŞOR HCECE Nr. 6  din 16.09.2019
Bechetova Tatiana Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 6  din 19.09.2019
Comuna Negurenii Vechi Pancu Ion Partidul Comuniştilor din Moldova HCECE Nr. 4  din 18.09.2019
Cozariuc Adrian Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 6  din 21.09.2019
Comuna Petreşti Ceban Pavel Partidul Liberal Democrat din Moldova HCECE Nr. 10  din 17.09.2019
Gorea Serghei Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 11  din 17.09.2019
Pascaru Nina Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 12  din 17.09.2019
Budeanu Natalia Partidul Politic ŞOR HCECE Nr. 13  din 17.09.2019
Gorea Marin Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE Nr. 15  din 18.09.2019
Bernic Silvia Partidul Comuniştilor din Moldova HCECE Nr. 17  din 18.09.2019
Ciobanu Ion Partidul Unităţii Naţionale HCECE Nr. 19  din 18.09.2019
Bereghici Igor candidat independent HCECE Nr. 23  din 22.09.2019
Sanduleac Pavel Partidul Politic Democraţia Acasă HCECE Nr. 20  din 20.09.2019
Comuna Pîrliţa Babuţac Stanislav Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 5  din 19.09.2019
Nistor Ludmila Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 7  din 20.09.2019
Grosu Veaceslav Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE Nr. 9  din 20.09.2019
Calaraşciuc Ecaterina Partidul Politic ŞOR HCECE Nr. 11  din 23.09.2019
Andriuţa Galina candidat independent HCECE Nr. 18  din 23.09.2019
Bondarenco Igor Partidul Comuniştilor din Moldova HCECE Nr. 13  din 23.09.2019
Bosîi Ion Partidul Liberal Democrat din Moldova HCECE Nr. 15  din 23.09.2019
Satul Rădenii Vechi Bulbaş Simion Partidul Comuniştilor din Moldova HCECE Nr. 5  din 16.09.2019
Şalaru Alexandru Partidul Liberal Democrat din Moldova HCECE Nr. 8  din 23.09.2019
Fediuş Igor Partidul Verde Ecologist HCECE Nr. 12  din 23.09.2019
Golan Vera Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE Nr. 10  din 23.09.2019
Bulat Eugeniu Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 14  din 23.09.2019
Comuna Sculeni Musteaţa Marina Partidul Politic ŞOR HCECE Nr. 5  din 18.09.2019
Casian Vasile Partidul Liberal Democrat din Moldova HCECE Nr. 7  din 18.09.2019
Ştirbu Aina Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 9  din 18.09.2019
Galiţ Alexandru Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE Nr. 11  din 20.09.2019
Şcolnic Vasile Partidul Unităţii Naţionale HCECE Nr. 14  din 20.09.2019
Meleca Roman Mişcarea Social-Politică Forţa-Nouă HCECE Nr. 16  din 20.09.2019
Bejenari Valeriu Partidul Politic Partidul Nostru HCECE Nr. 18  din 20.09.2019
Botnarenco Elena Partidul Comuniştilor din Moldova HCECE Nr. 18  din 20.09.2019
Comuna Sineşti Ţăruş Iurie Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE Nr. 7  din 15.09.2019
Sîrbu Liliana Partidul Politic ŞOR HCECE Nr. 9  din 16.09.2019
Sîrbu Sidor Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 11  din 16.09.2019
Gîrbea David Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 13  din 19.09.2019
Satul Teşcureni Colţişor Gheorghe Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 14  din 19.09.2019
Vartic Ludmila Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE Nr. 16  din 19.09.2019
Ciochină Constantin Partidul Comuniştilor din Moldova HCECE Nr. 18  din 19.09.2019
Balica Grigore Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 20  din 19.09.2019
Comuna Todireşti Baltag Victor Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 5  din 18.09.2019
Mostovei Mihail Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 10  din 18.09.2019
Sîrbu Maria Partidul Politic Democraţia Acasă HCECE Nr. 8  din 18.09.2019
Caliga Ion Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE Nr. 12  din 18.09.2019
Malanciuc Dumitru Partidul Comuniştilor din Moldova HCECE Nr. 17  din 19.09.2019
Cojocaru Lucia Partidul Politic Partidul Nostru HCECE Nr. 15  din 19.09.2019
Satul Unţeşti Sorotinschi Nicolae Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 4  din 16.09.2019
Tofan Vasile Partidul Comuniştilor din Moldova HCECE Nr. 6  din 17.09.2019
Moraru Maxim Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE Nr. 8  din 19.09.2019
Basamalercă Alexandru Partidul Liberal Democrat din Moldova HCECE Nr. 10  din 19.09.2019
Butnari Aurica Partidul Politic ŞOR HCECE Nr. 11  din 20.09.2019
Comuna Valea Mare Varvariuc Galina Partidul Democrat din Moldova HCECE Nr. 7  din 18.09.2019
Şcolnic Mariana Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE Nr. 8  din 20.09.2019
Bulavca Valeri Partidul Politic ŞOR HCECE Nr. 9  din 20.09.2019
Antoci Alexei Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 10  din 23.09.2019
Potlog Ion Partidul Comuniştilor din Moldova HCECE Nr. 11  din 23.09.2019
Racoviţ Serghei Partidul Unităţii Naţionale HCECE Nr. 12  din 23.09.2019
Comuna Zagarancea Burlacu Mihail Partidul Comuniştilor din Moldova HCECE Nr. 4  din 19.09.2019
Gaviuc Vasile Partidul Unităţii Naţionale HCECE Nr. 5  din 19.09.2019
Ciobanu Igor Partidul Politic Partidul Nostru HCECE Nr. 6  din 19.09.2019
Cobasnean Viorel Partidul Socialiştilor din Republica Moldova HCECE Nr. 7  din 19.09.2019
Cazacu Ilie Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS HCECE Nr. 8  din 19.09.2019
Vozniuc Alexandr Partidul Politic ŞOR HCECE Nr. 9  din 19.09.2019

 

Translate »