Lista candidaților la funcția de consilier în localitățile din raionul Ungheni

Lista candidaților înregistraţi pentru funcţia de consilier la alegerile locale generale din 20 octombrie 2019 în circumscripția electorală raională Ungheni, nr. 35, cu excepția consiliului municipal și raional Ungheni


CECER Ungheni nr. 35
Denumirea

Circumscripției

CONSILIERI

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărîrii de înregistrare

Orașul Cornești 1. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 13 candidați HCECE nr. 9 din 17.09.2019
2. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 7 candidați HCECE nr. 14 din 23.09.2019
3. Partidul Liberal Democrat din Moldova 8 candidați HCECE nr. 15 din 23.09.2019
4. Partidul Democrat din Moldova 13 candidați HCECE nr. 16 din 23.09.2019
Comuna Agronomovca 1. Partidul Democrat din Moldova 10 candidați HCECE nr. 5 din 17.09.2019
2. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 9 candidați HCECE nr. 7 din 17.09.2019
3. Partidul Politic ȘOR 11 candidați HCECE nr. 9 din 17.09.2019
4. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 9 candidați HCECE nr.11 din 20.09.2019
Comuna Alexeevca 1. Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 10 candidaţi HCECE nr. 9 din 17.09.2019
2. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 8 candidaţi HCECE nr. 7 din 17.09.2019
3. Partidul Politic ŞOR 10 candidaţi HCECE nr. 5 din 17.09.2019
4. Partidul Democrat din Moldova 6 candidaţi HCECE nr. 12 din 18.09.2019
5. Partidul Politic Partidul Nostru 10 candidaţi HCECE nr. 14 din 19.09.2019
6. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 8 candidaţi HCECE nr. 16 din 19.09.2019
Comuna Boghenii Noi 1. Partidul Democrat din Moldova 12 candidaţi HCECE nr. 9 din 12.09.2019
2. Partidul Politic ŞOR 11 candidaţi HCECE nr. 8 din 12.09.2019
3. Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 6 candidaţi HCECE nr. 12 din 20.09.2019
4. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 6 candidaţi HCECE nr. 10 din 20.09.2019
5. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 11 candidaţi HCECE nr. 11 din 20.09.2019
Comuna Buciumeni 1. Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 9 candidaţi HCECE nr. 7 din 16.09.2019
2. Partidul Democrat din Moldova 10 candidaţi HCECE nr. 8 din 16.09.2019
3. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 9 candidaţi HCECE nr. 10 din 17.09.2019
4. Partidul Politic ŞOR 9 candidaţi HCECE nr. 11 din 17.09.2019
5. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 5 candidaţi HCECE nr. 12 din 19.09.2019
Satul Bumbăta 1. Partidul Democrat din Moldova 10 candidaţi HCECE nr. 7 din 12.09.2019
2. Partidul Poitic Acţiunea Democratică 10 candidaţi HCECE nr. 9 din 16.09.2019
3. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 9 candidaţi HCECE nr. 13 din 19.09.2019
4. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 11 candidaţi HCECE nr. 14 din 19.09.2019
Satul Bușila 1. Partidul Democrat din Moldova 9 candidaţi HCECE nr. 5 din 17.09.2019
2. Partidul Politic ŞOR 11 candidaţi HCECE nr. 7 din 17.09.2019
3. Partidul Politic Partidul Nostru 10 candidaţi HCECE nr. 9 din 18.09.2019
4. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 11 candidaţi HCECE nr. 11 din 18.09.2019
5. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 7 candidaţi HCECE nr. 17 din 20.09.2019
6. Partidul Comuniştilor din Republica Moldova 6 candidaţi HCECE nr. 13 din 20.09.2019
7. Partidul Politic Democrația Acasă 11 candidaţi HCECE nr. 15 din 20.09.2019
Satul Cetireni 1. Partidul Politic Democrația Acasă 14 candidaţi HCECE nr. 4 din 17.09.2019
2. Partidul Comuniştilor din Republica Moldova 8 candidaţi HCECE nr. 6 din 17.09.2019
3. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 11 candidaţi HCECE nr. 8 din 23.09.2019
4. Partidul Democrat din Moldova 11 candidaţi HCECE nr. 10 din 23.09.2019
5. Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 6 candidaţi HCECE nr. 12 din 23.09.2019
Satul Chirileni 1. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 12 HCECE Nr. 6 din 16.09.2019
2. Partidul Comuniştilor din Republica Moldova 7 HCECE Nr. 8 din 18.09.2019
3. Bargan Victor candidat independent HCECE Nr. 9 din 18.09.2019
Comuna Cioropcani 1. Partidul Democrat din Moldova 8 candidaţi HCECE Nr. 4 din 16.09.2019
2. Partidul Politic ŞOR 11 candidaţi HCECE Nr. 6 din 16.09.2019
3. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 10 candidaţi HCECE Nr. 8 din 18.09.2019
4. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 15 candidaţi HCECE Nr. 10 din 18.09.2019
5. Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 11 candidaţi HCECE Nr. 12 din 18.09.2019
6. Partidul Politic Partidul Nostru 11 candidaţi HCECE Nr. 13 din 20.09.2019
Comuna Condrătești 1. Partidul Democrat din Moldova 10 candidaţi HCECE Nr. 7 din 11.09.2019
2. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 5 candidaţi HCECE Nr. 9 din 13.09.2019
3. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 10 candidaţi HCECE Nr. 11 din 16.09.2019
4. Bodrug Ion candidat independent HCECE Nr. 12 din 18.09.2019
Satul Cornești 1. Partidul Democrat din Moldova 11 candidaţi HCECE Nr. 2/1 din 17.09.2019
2. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 10 candidaţi HCECE Nr. 3/1 din 17.09.2019
3. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 6 candidaţi HCECE Nr. 3/2 din 17.09.2019
4. Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 11 candidaţi HCECE Nr. 3/3 din 17.09.2019
Satul Cornova 1. Partidul Liberal Democrat 7 candidaţi HCECE nr. 4 din 18.09.2019
2. Partidul Democrat din Moldova 5 candidaţi HCECE nr. 5 din 19.09.2019
Satul Costuleni 1. Partidul Democrat din Moldova 18 candidaţi HCECE nr. 6 din 16.09.2019
2. Prepeliţa Boris candidat independent HCECE nr. 7 din 16.09.2019
3. Țîcu Dumitru candidat independent HCECE nr. 9 din 19.09.2019
4. Prepeliță Petru candidat independent HCECE nr. 8 din 19.09.2019
5. Partidul Acțiunea Democratică 12 candidați HCECE nr. 11 din 23.09.2019
6. Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 16 candidaţi HCECE nr. 18 din 24.09.2019
7. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 11 candidaţi HCECE nr. 14 din 24.09.2019
8. Partidul Unităţii Naţionale 13 candidaţi HCECE nr. 16 din 24.09.2019
9. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 8 candidaţi HCECE nr. 20 din 25.09.2019
10. Pădurari Boris candidat independent HCECE nr. 12 din 24.09.2019
Comuna Florițoaia Veche 1. Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 11 candidaţi HCECE nr. 3 din 12.09.2019
2. Partidul Democrat din Moldova 11 candidaţi HCECE nr. 4 din 14.09.2019
3. Partidul Politic ŞOR 13 candidaţi HCECE nr. 6 din 14.09.2019
4. Nica Fiodor candidat independent HCECE nr. 10 din 15.09.2019
5. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 6 candidaţi HCECE nr. 9 din 15.09.2019
6. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 11 candidaţi HCECE nr. 11 din 16.09.2019
7. Partidul Liberal Democrat din Moldova 12 candidaţi HCECE nr. 13 din 16.09.2019
8. Postolachi Veaceslav candidat independent HCECE nr. 17 din 19.09.2019
9. Rîsîpanu Mihail candidat independent HCECE nr. 18 din 19.09.2019
10. Partidul Unităţii Naţionale 7 candidaţi HCECE nr. 15 din 19.09.2019
Comuna Hîrcești 1. Partidul Democrat din Moldova 11 candidaţi HCECE nr. 6 din 19.09.2019
2. Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 11 candidaţi HCECE nr. 8 din 19.09.2019
3. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 6 candidaţi HCECE nr. 11 din 19.09.2019
Comuna Măcărești 1. Partidul Democrat din Moldova 11 candidaţi HCECE nr. 3 din 13.09.2019
2. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 7 candidaţi HCECE nr. 7 din 19.09.2019
3. Partidul Politic ŞOR 15 candidaţi HCECE nr. 8 din 19.09.2019
4. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 11 candidaţi HCECE nr. 9/1 din 19.09.2019
5. Manciu Sergiu candidat independent HCECE nr. 12 din 23.09.2019
6. Partidul Unităţii Naţionale 8 candidaţi HCECE nr. 10 din 19.09.2019
7. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 11 candidaţi HCECE nr. 11/1 din 19.09.2019
Satul Măgurele 1. Partidul Democrat din Moldova 5 candidaţi HCECE nr. 10 din 20.09.2019
2. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 13 candidaţi HCECE nr. 11 din 20.09.2019
3. Partidul Unităţii Naţionale 11 candidaţi HCECE nr. 12 din 20.09.2019
Comuna Mănoilești 1. Partidul Democrat din Moldova 12 candidaţi HCECE nr. 15 din 20.09.2019
2. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 10 candidaţi HCECE nr. 7 din 20.09.2019
3. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 9 candidaţi HCECE nr. 9 din 20.09.2019
4. Partidul Politic ŞOR 8 candidaţi HCECE nr. 10 din 20.09.2019
5. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 10 candidaţi HCECE nr. 12 din 20.09.2019
Comuna Morenii Noi 1. Partidul Democrat din Moldova 10 candidaţi HCECE nr. 8 din 16.09.2019
2. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 9 candidaţi HCECE nr. 9 din 18.09.2019
3. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 5 candidaţi HCECE nr. 10 din 19.09.2019
4. Partidul Politic Partidul Nostru 9 candidaţi HCECE nr. 11 din 20.09.2019
Satul Năpădeni 1. Partidul Democrat din Moldova 10 candidaţi HCECE nr. 5 din 11.09.2019
2. Partidul Politic ŞOR 9 candidaţi HCECE nr. 7 din 16.09.2019
3. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 7 candidaţi HCECE nr. 9 din 20.09.2019
4. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 5 candidaţi HCECE nr. 8 din 18.09.2019
Comuna Negurenii Vechi 1. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 6 candidaţi HCECE Nr. 5 din 18.09.2019
2. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 11 candidaţi HCECE Nr. 7 din 21.09.2019
3. Partidul Democrat din Moldova 7 candidaţi HCECE Nr. 8 din 21.09.2019
4. Cigoreanu Mihail candidat independent HCECE Nr. 9 din 24.09.2019
Comuna Petrești 1. Partidul Liberal Democrat din Moldova 13 candidaţi HCECE Nr. 6 din 17.09.2019
2. Partidul Democrat din Moldova 9 candidaţi HCECE Nr. 7 din 17.09.2019
3. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 13 candidaţi HCECE Nr. 8 din 17.09.2019
4. Partidul Politic ŞOR 11 candidaţi HCECE Nr. 9 din 17.09.2019
5. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 8 candidaţi HCECE Nr. 16 din 18.09.2019
6. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 10 candidaţi HCECE Nr. 14 din 18.09.2019
7. Partidul Politic Partidul Unităţii Naţionale 7 candidaţi HCECE Nr. 18 din 18.09.2019
8. Partidul Politic Democrația Acasă 9 candidaţi HCECE Nr. 20 din 20.09.2019
9. Bereghici Igor candidat independent HCECE Nr. 22 din 22.09.2019
 

Comuna Pîrlița

1. Partidul Democrat din Moldova 17 canndidaţi HCECE Nr. 6 din 19.09.2019
2. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 14 candidaţi HCECE Nr. 8 din 20.09.2019
3. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 15 candidaţi HCECE Nr. 10 din 20.09.2019
4. Partidul Politic ŞOR 13 candidaţi HCECE Nr. 12 din 23.09.2019
5. Andriuţă Galina candidat independent HCECE Nr. 19 din 23.09.2019
6. Partidul Comuniştilor din Republica Moldova 8 candidaţi HCECE Nr. 14 din 23.09.2019
7. Partidul Politic Partidul Nostru 8 candidaţi HCECE Nr. 17 din 23.09.2019
8. Partidul Liberal Democrat din Moldova 15 candidaţi HCECE Nr. 16 din 23.09.2019
Satul Rădenii Vechi 1. Partidul Comuniştilor din Republica Moldova 7 candidaţi HCECE nr. 6 din 16.09.2019
2. Partidul Democrat din Moldova 7 candidaţi HCECE nr. 7 din 19.09.2019
3. Partidul Liberal Democrat din Moldova 11 candidați HCECE nr. 9 din 23.09.2019
4. Partidul Verde Ecologist 9 candidați HCECE nr. 13 din 23.09.2019
5. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 9 candidați HCECE nr. 15 din 23.09.2019
6. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 11 candidați HCECE nr. 11 din 23.09.2019
Comuna Sculeni 1. Partidul Politic ŞOR 9 HCECE nr. 6 din 18.09.2019
2. Partidul Liberal Democrat din Moldova 18 HCECE nr. 8 din 18.09.2019
3. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 13 HCECE nr. 10 din 18.09.2019
4. Partidul Democrat din Moldova 8 HCECE nr. 13 din 20.09.2019
5. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 16 HCECE nr. 12 din 20.09.2019
6. Partidul Politic Partidul Unităţii Naţionale 9 HCECE nr. 15 din 20.09.2019
7. Mişcarea Social-Politică Forţa-Nouă 9 HCECE nr. 17 din 20.09.2019
8. Partidul Politic Partidul Nostru 10 HCECE nr. 19 din 20.09.2019
9. Partidul Comuniştilor din Republica Moldova 9 HCECE nr. 21 din 20.09.2019
Comuna Sinești 1. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 12 candidaţi HCECE nr. 8 din 15.09.2019
2. Partidul Politic ŞOR 11 candidaţi HCECE nr. 10 din 16.09.2019
3. Partidul Democrat din Moldova 9 candidaţi HCECE nr. 16 din 16.09.2019
4. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 8 candidaţi HCECE nr. 14 din 19.09.2019
Satul Teșcureni 1. Partidul Democrat din Moldova 12 candidaţi HCECE nr. 15 din 19.09.2019
2. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 10 candidaţi HCECE nr. 17 din 19.09.2019
3. Partidul Comuniştilor din Republica Moldova 9 candidaţi HCECE nr. 19 din 18.09.2019
4. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 8 candidaţi HCECE nr. 21 din 19.09.2019
Comuna Todirești 1. Partidul Democrat din Moldova 8 candidaţi HCECE nr. 6 din 18.09.2019
2. Partidul Politic Democrația Acasă 7 candidaţi HCECE nr. 9 din 18.09.2019
3. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 10 candidaţi HCECE nr. 11 din 18.09.2019
4. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 10 candidaţi HCECE nr. 13 din 18.09.2019
5. Partidul Politic Partidul Nostru 11 candidaţi HCECE nr. 16 din 19.09.2019
6. Partidul Comuniştilor din Republica Moldova 7 candidaţi HCECE nr. 18 din 19.09.2019
Satul Unțești 1. Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 11 candidaţi HCECE nr. 5 din 16.09.2019
2. Partidul Comuniştilor din Republica Moldova 7 candidaţi HCECE nr. 7 din 17.09.2019
3. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 15 candidaţi HCECE nr. 9 din 19.09.2019
4. Partidul Politic ŞOR 9 candidaţi HCECE nr. 12 din 20.09.2019
5. Şobraneţchi Ion candidat independent HCECE nr. 13 din 20.09.2019
Comuna Valea Mare 1. Partidul Democrat din Moldova 13 candidaţi HCECE nr. 13 din 18.09.2019
2. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 11 candidaţi HCECE nr. 14 din 20.09.2019
3. Partidul Politic ŞOR 11 candidaţi HCECE nr. 15 din 20.09.2019
4. Pascaru Vasile candidat independent HCECE nr. 19 din 23.09.2019
5. Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 10 candidaţi HCECE nr. 16 din 23.09.2019
6. Partidul Comuniştilor din Republica Moldova 7 candidaţi HCECE nr. 17 din 23.09.2019
7. Partidul Unității Naționale 9 candidaţi HCECE nr. 18 din 23.09.2019
Comuna Zagarancea 1. Partidul Comuniştilor din Republica Moldova 10 candidați HCECE nr. 1 din 19.09.2019
2. Partidul Unității Naționale 10 candidați HCECE nr. 2 din 19.09.2019
3. Partidul Politic Partidul Nostru 12 candidați HCECE nr. 3 din 19.09.2019
4. Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 11 candidați HCECE nr. 4 din 19.09.2019
5. Blocul Electoral ACUM platforma DA şi PAS 10 candidați HCECE nr. 5 din 19.09.2019
6. Partidul Politic ŞOR 12 candidați HCECE nr. 6 din 19.09.2019
7. Cazîlu Igor candidat independent HCECE nr. 7 din 24.09.2019
8. Andriuţa Sevastian candidat independent HCECE nr. 8 din 24.09.2019