FC Speranţa Nisporeni a învins la Ternovca cu 4:3 pe FC Dinamo Auto

Ploaie de goluri la Ternovca, într-o partidă contând pentru etapa a 19-a a Diviziei Naţionale de fotbal, dintre Dinamo-Auto şi Speranţa Nisporeni, în care oaspeţii s-au impus cu 4-3, transmite Publika.md

Dinamoviştii au deschis scorul graţie autogolului mijlocaşului columbian Dayron Mosquera în minutul 27.

Speranţa a egalat, însă, aproape imediat, prin Constantin Sandu. Totuși, gazdele au revenit în avantaj prin golul lui Serghei Bobrov din minutul 41 și au câștigat rima repriză

După pauză show-ul a continuat. Ion Drăgan a marcat un gol spectaculos pentru nisporeneni și a egalat la 2 după o oră de joc.

De data asta a fost dândul dinamoviștilor să replice instantaneu. Valeriu Macriţchi a înscris pentru Dinamo-Auto, însă finalul de meci a aparţinut oaspeţilor.

În minutul 81, Constantin Sandu a egalat din nou, la 3, iar în minutul 90 Fabrice Ambassa a adus victoria Speranţei.