Ieri, 3 aprilie 2019, s-a disputat primul meci din cadrul 1/32 de finală a Cupei Moldovei, dintre FCM Ungheni și FC Zaria Bălți.

În prima repriză (min. 40), jucătorul FC Zaria a ratat un penalty (portarul). În repriza secundă, Ugenenii au marcat 3 golurile, inclusiv o dublă.

Golurile marcate de Ungheneni – Miron Alexandru (dublă) și Aramă Chiril

Astfel, FCM Ungheni, echipă din Divizia B, a impus-o pe FC Zaria Bălți, ex-posesoarea Cupei Moldovei în 2015/2016, să părăsească ediția din 2019/2020.

La această etapă a competiției, accesul în faza următoare se decide dintr-un singur meci.

2 comentarii la „FCM Ungheni a învins cu 3:0 pe FC Zaria Bălți. Unghenenii acced mai departe în Cupa Moldovei